4 Mart 2010 Perşembe

DVD BOX: Bir Avuç Batı ...


Sergio Leone'nin sinemasını yeteneğini kanıtlayıp tüm dünyaca kabul görmüş filmlerine methiyeler düzerek ele almak yerine bulabildiğimiz en nadir paylaşım öğeleriyle incelemeye devam ediyoruz.

Ustanın ikinci üçlemesinin ilk bölümünü oluşturan şiddet operası Bir Zamanlar Batı'yı 35 yıl sonra izleyicilere doyurucu bir set olarak sunan Paramount Pictures'i kutlamak gerek.

DVD teknolojisinin doğal müttefiği olarak gelişen ekstra seçenekler sektörünün en güzel koleksiyon parçalarından birini oluşturan bu çitf disklik edisyon, sadece ses ve görüntü olarak üstün bir görsel transferini paylaşmakla kalmıyor...


Bir Zamanlar Batı'nın toza bulanmış sarımtrak tonlarını kapak tasarımına yansıtan ekip, güzel bir photoshop işçiliği ile filmin can alıcı repliklerini çok güzel bir şekilde serpiştirmiş. Görsel olarak herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bu güzelliklerin yanında koleksiyonerliğin vazgeçilmez bir özelliği olan keşfetme duygusuna hitap eden ufak bir sürprizde DVD'nin ilk diskinde izleyici tarafından bulunmayı beklemekte ...

İnteraktif DVD Menülerinin en sevdiğim yönü gerçekten tasarım harikası sayılabilecek kadar filmin ruhuyla özdeşleşmiş animasyonları yaratabilen ekiplerin işlerine şahit olmaktır. Bir Zamanlar Batı gibi önemli bir sinema filminde de bu özverili çalışma kendini hissettirmekte ve bir para operasyonu ile değil bedelini ödeyerek keyfinizi sürmeye layık bir eserle buluşmanızı sağlamakta.


Tüm bunlarla beraber 2003 yılında basılmış bu DVD nin günümüzde çok uygun bir fiyata bulunabileceğini ve koleksiyonerliğini sadece divx arşivi üzerine kurmak istemeyip elle tutulan bazı şeyleride seven kişilerce kaçırılmaması gerektiğini söylemek isterim. Bu yazı ile beraber blogumuzun yapısına uygun olarak tekrar tasvir edilmiş resimler ve video dvd nin orjinal içeriğinde yeralmaktadır.

Bir Zamanlar Batı DVD Fragmanı:

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Piyasada bulunan sarı kapaklı 2 diskten oluşan set olmalı.

Yazılarını çok sık yazmasan da çok iyi olduğundan insan dönüp tekrar okuyor.

YOJIMBOOO dedi ki...

Merhaba iki yorumdan aynı kullanıcıdanmı geldi bilemiyorum ikisinede topluca cevap vereceğim,

Bir Zamanlar Batı piyasadaki iki disklik sarı kartonet kapaklı set.

Yazılarımızı zaten her hafta eklemiyorduk ama blogumuzun kuruluşundan bu yana iyi bir şeyler yapmaya çabalayıp bununda insanların ilgisine mazhar oluşunu görmek güzel.

Sürekli güncelleyemesekte sinematik spaghettinin kendi alanında özel bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Faccia A Faccia bir süreliğine taze bir yazının enerjisini verebilir umarım.

Sevgiler;

Adsız dedi ki...

sarı kartoneti yazan ben değilim. başka arkadaş herhalde.:) en azından ayda bir yazı hiç fena olmaz. güzel incelemelerinizin sürmesi dileğiyle